Dla mnie luty, dla Ciebie maj...piosenka Madzika :D

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2006-10-14 16:08:20

student

Stały Bywalec

3722543
Skąd: Zagajnik
Zarejestrowany: 2006-09-08
Posty: 416
Punktów :   

teoria ewolucji to kłamstwo!!

Ponieważ Wielki Edukator jest bardzo zajęty w ostatnim tygodniu (a to manifestacja w Wawie w zeszłym tygodniu, a to powrót do rozmów z Polskim Mulatem i reaktywowanie Koalicji) i z najnowszych pomysłów zdobył się tylko na lektury, to "Gazecie Wyborczej" wywiadu z okazji nauczycielskiego święta udzieliła jego prawa ręka, urzędowe alter ego - Mirosław Orzechowski. Poniższy wywiad pochodzi dokładnie z 14.10.

Aleksandra Pezda: W "Gazecie" pisaliśmy o tym, że europoseł Maciej Giertych chce wyrzucić ze szkół teorię ewolucji. Z kolei Pan powiedział "Rzeczpospolitej", że nie wierzy w tę teorię.

Mirosław Orzechowski: Powiedziałem, że teoria ewolucji to kłamstwo. Mam przekonanie, że to pomyłka, którą zalegalizowano jako obowiązującą prawdę. Dla mnie to opowieść o charakterze literackim, mogłaby np. stać się kanwą filmu science fiction.

Sama teoria Darwina jeszcze za jego życia była modyfikowana, podawano kolejne fakty, które ją kwestionowały. To w zasadzie luźna koncepcja niewierzącego starszego pana, który tak właśnie widział świat. Może dlatego, że był wegetarianinem i zabrakło mu ognia wewnętrznego. To smutne, a tego uczy się w polskiej szkole. Nie takich już zresztą kłamstw uczono w polskich szkołach, były gorsze, na przykład że Stalin był ojcem pokoju, że nie było Katynia.

Ale tego się już w szkole nie uczy.

- Nie. Ale są jeszcze inne kłamstwa. Następnym na przykład jest to, co nam długo wmawiano: że człowiek poczęty nie jest człowiekiem, tylko bezduszną zygotą... Jesteśmy na drodze naprawiania świata. Czasami wychodzi gorszy, czasami lepszy, ale zmierzajmy ku temu, żeby był oparty na prawdzie, dobru i pięknie.

Tylko że możemy się różnić rozumieniem tych pojęć...

- Wtedy sięgajmy do klasyki uznanej za dziedzictwo świata - do Biblii, do antyku. Darwinizm był tylko motywacją intelektualną dla ludzi niewierzących, stał się paranaukową argumentacją dla nich. Tymczasem w chrześcijaństwie przetrwała 2000 lat inna koncepcja: kreacjonizm. To cywilizacyjna prawda, która płynie z wiary, jest powtarzana i niezakwestionowana od tysięcy pokoleń.

Według pana należy teorię ewolucji usunąć z podręczników?

- Nie będziemy jej usuwać z podręczników. Ale należy rozpocząć rozmowę w tej sprawie. Ponieważ nieprawdy nie należy uczyć zamiast prawdy, tak jak zła zamiast dobra czy brzydoty zamiast piękna.

A co się stanie z nauczycielami, którzy zgodnie z naukowymi kanonami będą uczyć teorii ewolucji? Niedawno dyrektor CODN stracił stanowisko, ponieważ dopuścił dyskusję o homoseksualizmie w szkołach...

- Właśnie! To jest najbardziej drastyczna postać kłamstwa: że dwóch osobników tej samej płci może założyć związek. To się jednak zdarza, ale nie można tego legalizować, bo to niszczy naszą cywilizację. I nigdy nie przyłożę ręki do tego, żeby w szkole był podręcznik z radą: znajdź środowisko gejowskie, zaproś do klasy, to ono ci powie, jak łamane są prawa człowieka, bo nie ma prawa do adopcji dzieci.

Ale ten podręcznik tylko zachęcał do tolerancji i stawiał pytania, i...

- Ale czy może istnieć takie pytanie? Nie może! Ja reprezentuję pogląd cywilizacji, w której zostałem ukształtowany. Musimy dbać, żeby ta cywilizacja przetrwała.

A gdzie miejsce na tolerancję światopoglądową?

- O, świat sobie już radził bez tolerancji i poradzi sobie dalej. Nie może być tak, że kilku maniaków będzie decydowało o losach cywilizacji... Dyrektor Sielatycki nie został zwolniony za poglądy, tylko za krzewienie tego typu poglądów w szkole.


Nauczyciele kupili podręcznik Rady Europy wydany przez CODN - co się stanie, jeśli go użyją w szkole?

- Cały nakład jest pod kluczem, nie będzie upowszechniony. Tak mnie zapewniał dyrektor CODN. Jeśli jest inaczej - będę to wyjaśniał. Nauczycielom nic się nie stanie. Bo wierzę, że to nie są buntownicy, tylko doświadczeni pedagodzy, którzy rozumieją swoją misję i nie zakładają deprawacji dzieci i młodzieży. Jeśli będzie inaczej - będę reagował.


Coś się pokręciło, coś się pokręciło, coś się pokręciło...
Pokręciło mi się w głowie od wydarzeń i od dat,
Niech mi wreszcie ktoś odpowie, kto zwariował, ja czy świat
Oooooeeeeoooo!!!

Offline

 

#2 2006-10-16 20:00:59

Abbaddon

Stały Bywalec

1395974
Skąd: Maszewo
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 2499
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

To jest bardzo smutne!

Offline

 

#3 2006-10-16 20:42:51

sabotage

Moderator

4061795
Zarejestrowany: 2006-08-07
Posty: 3570
Punktów :   
WWW

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

czytam i nie wiem, śmiać sie czy płakać


Nie bój się deszczu, bo ja jestem deszczem co pada na twoje włosy i na twoje ręce.
Uśmiech się!

www.rindfleisch.fotolog.pl

Offline

 

#4 2006-10-18 17:18:16

Abbaddon

Stały Bywalec

1395974
Skąd: Maszewo
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 2499
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

Ewolucja w nie wyklucza istnienia Boga!!

Świat kiedyś obchodził się bez tolerancji... słusznie... tyle ,że wtedy palono czarownice, zabijno Żydów za to ,że byli Żydami, Czarnych gnano w łańcucha bo to niższa forma życia, organizowano krucjaty przeciw niewiernym, gdzie "wierni" mogli mordować, gwałcić, palić i do tego się jeszcze nieźle obłowić.

Nie no rzeczywiście bez tolerancji damy sobie rade...

Offline

 

#5 2006-10-18 18:05:58

sabotage

Moderator

4061795
Zarejestrowany: 2006-08-07
Posty: 3570
Punktów :   
WWW

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

zabiją nam Piotra?


Nie bój się deszczu, bo ja jestem deszczem co pada na twoje włosy i na twoje ręce.
Uśmiech się!

www.rindfleisch.fotolog.pl

Offline

 

#6 2006-10-18 22:07:47

Abbaddon

Stały Bywalec

1395974
Skąd: Maszewo
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 2499
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

A czemu akurat jego ??

Offline

 

#7 2006-10-18 22:45:42

sabotage

Moderator

4061795
Zarejestrowany: 2006-08-07
Posty: 3570
Punktów :   
WWW

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

bo jest Żydem


swoją droga to po co ja robiłam zadanie domowe z biologi co? skoro to przeciw prawdzie jest?

Ostatnio edytowany przez sabotage (2006-10-18 22:46:52)


Nie bój się deszczu, bo ja jestem deszczem co pada na twoje włosy i na twoje ręce.
Uśmiech się!

www.rindfleisch.fotolog.pl

Offline

 

#8 2006-10-19 19:58:17

Mad Boy

Stały Bywalec

2214099
Zarejestrowany: 2006-09-09
Posty: 757
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

Ale to popierdolone jest...


I'm 'ready to die' without a 'reasonable doubt', smoke 'chronic' and hit 'the doggy style' before I go out. Until they sign my death certificate 'all eyez one me', I'm still at it, illmatic, and that's 'THE DOCUMENTARY'.

Offline

 

#9 2006-10-19 20:08:33

Abbaddon

Stały Bywalec

1395974
Skąd: Maszewo
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 2499
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

Miło usłyszeć tak konstruktywny głos w dyskusji

Offline

 

#10 2006-10-20 13:38:56

papudrakus

Stały Bywalec

8841414
Skąd: Goleniów
Zarejestrowany: 2006-08-22
Posty: 1466
Punktów :   
WWW

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

mnie dzisiaj lekarz okradl na wizycie w przychodni no to mozesz mu powiedziec ze CHADAŚ chce zeby jego piniądze były przekazane na rakiete


We can get into the ROXBURY! ROXBURY! ROXBURY! ROXBURY!
HUMPPA!!!!!!

http://smola.kuzniki.net/

Offline

 

#11 2006-10-20 19:04:51

Mad Boy

Stały Bywalec

2214099
Zarejestrowany: 2006-09-09
Posty: 757
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

Szczepan, a czy "to", o czym toczy się dyskusja, ma coś wspólnego z konstruktywnością? Jakiś popierdoleniec wypowiada się na temat ewolucji, której sam nie przeszedł zapewne, a Wy tu strasznie się użalacie i obawiacie, pies wie czego... Jak ktoś  pozostał małpą to niech spierdala na drzewo a nie wypowiada się na tematy, o których pojęcie mają ludzie kształceni. I tyle tej gadki.


I'm 'ready to die' without a 'reasonable doubt', smoke 'chronic' and hit 'the doggy style' before I go out. Until they sign my death certificate 'all eyez one me', I'm still at it, illmatic, and that's 'THE DOCUMENTARY'.

Offline

 

#12 2006-10-20 19:41:01

Abbaddon

Stały Bywalec

1395974
Skąd: Maszewo
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 2499
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

łeee... Pawle nie denerwój się, specjalnie dałem emotke () , co by mojej wypowiedzi nie traktować zbyt poważnie

Offline

 

#13 2006-11-06 12:08:57

Abbaddon

Stały Bywalec

1395974
Skąd: Maszewo
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 2499
Punktów :   

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

oj czepiasz się

Offline

 

#14 2006-11-06 21:33:11

sabotage

Moderator

4061795
Zarejestrowany: 2006-08-07
Posty: 3570
Punktów :   
WWW

Re: teoria ewolucji to kłamstwo!!

woźniak jaki ty wkurwiający z tym wytykaniem błędów. blee


Nie bój się deszczu, bo ja jestem deszczem co pada na twoje włosy i na twoje ręce.
Uśmiech się!

www.rindfleisch.fotolog.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.joka.pun.pl www.ft-agh.pun.pl www.wredotki.pun.pl www.ciaza-po-ciaza-obumarla.pun.pl www.wsrh-cup.pun.pl