Dla mnie luty, dla Ciebie maj...piosenka Madzika :D


#1 2006-12-07 14:19:55

student

Stały Bywalec

3722543
Skąd: Zagajnik
Zarejestrowany: 2006-09-08
Posty: 416
Punktów :   

Przemówienie Premiera (RM)

Radio Maryja odegrało ważną rolę w dziejach Polski i Kościoła, rozumianego jako wierni - powiedział premier Jarosław Kaczyński, podczas uroczystości 15. rocznicy powstania Radia Maryja. Kazanie dla słuchaczy radia wygłosił abp Leszek Sławoj Głódź. Na uroczystości był obecny także szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski.

Premier zaznaczył, że ze wzruszeniem przybył na rocznicowe uroczystości w Toruniu i ma poczucie, iż uczestniczy w czymś ważnym. Radio Maryja dodało ludziom otuchy i nadziei - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Radio Maryja powstało, gdy trwała antypolska ofensywa"

Premier podkreślił, że radio powstało, gdy "trwała antypolska ofensywa", a "wielu ludzi nie miało żadnego punktu oparcia". Dodał, że brakowało wtedy "instytucji, która na co dzień będzie ludziom przekazywała słowa otuchy i nadziei"; która będzie im mówiła, co trzeba robić, by to wszystko co wtedy zagrażało zostało odsunięte (...), by kształt polskiego życia był bardziej zgodny z tym wszystkim, w co wierzymy, by tradycja była podstawą rozwoju i wspólnym fundamentem, a nie czymś, co było odrzucane. Wtedy - podkreślił premier - powstało Radio Maryja.

'Obecne zmiany nie byłyby możliwe bez 'moherowych beretów'

Premier powiedział, że obecne zmiany nie byłyby możliwe bez Radia Maryja. Zdaniem J. Kaczyńskiego, w Polsce nie udały się zmiany generalne, zmiany charakteru polityki, tak aby "była to polityka solidarna, zwrócona ku człowiekowi, nie tylko ku tym, którym się udało - z takich czy innych względów".

Jak dodał, jeśli dziś podjęta jest taka próba, to trzeba powiedzieć: nie byłoby tego bez Radia Maryja, to nie byłoby możliwe, nie byłoby tego bez rodzin Radia Maryja, nie byłoby tego bez owych "moherowych beretów".

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że podejmowana obecnie próba jest trudna, często bardzo bolesna, ale - jak mówił - idziemy we właściwym kierunku, zmieniamy życie społeczne i publiczne, tak aby jedno z wielkich wezwań Radia Maryja o sprawiedliwość było zaspokojone i znalazło odzew. (ap)

bez komentarza


Coś się pokręciło, coś się pokręciło, coś się pokręciło...
Pokręciło mi się w głowie od wydarzeń i od dat,
Niech mi wreszcie ktoś odpowie, kto zwariował, ja czy świat
Oooooeeeeoooo!!!

Offline

 

#2 2006-12-07 23:08:09

papudrakus

Stały Bywalec

8841414
Skąd: Goleniów
Zarejestrowany: 2006-08-22
Posty: 1466
Punktów :   
WWW

Re: Przemówienie Premiera (RM)

czy ty zawsze musisz tkaie dlugie posty robic az mi sie nie chce czyytac nie wiem jak innym ale ja jestem za wersja dla leni (czytaj mnie) i wersja dla rozszerzonych z jezyka polskiegoktorzy beda czytac i tak i tak wszystko co im sie nasunie pod rękę


We can get into the ROXBURY! ROXBURY! ROXBURY! ROXBURY!
HUMPPA!!!!!!

http://smola.kuzniki.net/

Offline

 

#3 2006-12-07 23:39:57

taki tam

Stały Bywalec

2316363
Zarejestrowany: 2006-09-09
Posty: 1124
Punktów :   -8 

Re: Przemówienie Premiera (RM)

jaaaaaasne


Żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce/ Wszyscy myślą o sobie tylko ja myślę o mnie

Offline

 

#4 2006-12-08 16:03:24

student

Stały Bywalec

3722543
Skąd: Zagajnik
Zarejestrowany: 2006-09-08
Posty: 416
Punktów :   

Re: Przemówienie Premiera (RM)

brzon, czy Ty jeszcze jestes rozszerzonym?? bo nie wiem, do kogo był Twój post


Coś się pokręciło, coś się pokręciło, coś się pokręciło...
Pokręciło mi się w głowie od wydarzeń i od dat,
Niech mi wreszcie ktoś odpowie, kto zwariował, ja czy świat
Oooooeeeeoooo!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ft-agh.pun.pl www.ciaza-po-ciaza-obumarla.pun.pl www.wredotki.pun.pl www.wsrh-cup.pun.pl www.archeologia-ul-2010.pun.pl