Dla mnie luty, dla Ciebie maj...piosenka Madzika :D


#1 2006-10-14 16:19:06

student

Stały Bywalec

3722543
Skąd: Zagajnik
Zarejestrowany: 2006-09-08
Posty: 416
Punktów :   

Plac im. IV RP

Czy urzędnicy IV Rzeczypospolitej mogą posługiwać się pieczątkami z adresem "Plac im. III Rzeczpospolitej"? Zwolennicy PiS uważają, że nie, i proponują zmianę nazwy placu w Jodłowniku koło Limanowej

To jedyny taki plac w całej Polsce - plac im. III Rzeczpospolitej w Jodłowniku. Stoi na nim tylko jeden budynek, w którym mieści się urząd gminy. I to budzi największe emocje wśród miejscowych polityków. Bo urząd każdego dnia wysyła służbową pocztę, nie tylko do mieszkańców gminy, ale także do starostwa powiatowego w Limanowej, urzędu wojewódzkiego w Krakowie czy nawet do urzędów centralnych w Warszawie. Każdy z takich listów opatrzony jest oficjalną pieczęcią "Urząd Gminy w Jodłowniku, Plac im. III Rzeczpospolitej". - Taką nazwę rada gminy przyjęła na początku lat 90. i do tego roku nie budziła żadnych kontrowersji - mówi wójt Paweł Stawarz. - Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić przemiany ustrojowe w Polsce i odzyskanie pełnej wolności - tłumaczy Józef Krzyściak, ówczesny przewodniczący rady.

Ale w tym roku rozpoczęły się problemy. Do radnych zaczęły dochodzić uwagi sugerujące zmianę nazwy placu. - W powiecie usłyszałem, że nie godzi się, by urzędnik nowo budowanej IV Rzeczypospolitej posługiwał się pieczątką z nazwą III Rzeczypospolitej, bo to wcale nie przynosi mu splendoru - opowiada jeden z radnych Jodłownika. Małopolscy działacze PiS otwarcie mówią, że woleliby, by plac zmienił nazwę na IV Rzeczypospolitej. - Jestem za nadaniem placowi imienia IV Rzeczypospolitej - deklaruje Stanisław Kogut, szef kolejarskiej "S", senator PiS z pobliskich Stróż. - Wprawdzie w III RP nie wszystko było złe, ale afery były wtedy straszne. IV RP jest lepsza.


a odpowiedź dzień później z PO:
- Jeżeli dojdzie do nadania placowi imienia IV RP, to postawię tam stragan, na którym będę sprzedawał chleb w kształcie kaczorów - zapowiada Kazimierz Czekaj, radny wojewódzki PO i piekarz z zawodu.


Coś się pokręciło, coś się pokręciło, coś się pokręciło...
Pokręciło mi się w głowie od wydarzeń i od dat,
Niech mi wreszcie ktoś odpowie, kto zwariował, ja czy świat
Oooooeeeeoooo!!!

Offline

 

#2 2006-10-15 15:39:16

papudrakus

Stały Bywalec

8841414
Skąd: Goleniów
Zarejestrowany: 2006-08-22
Posty: 1466
Punktów :   
WWW

Re: Plac im. IV RP

słów brakuje juz na to co oni próbuja wymyslac
tu nie ma sie z czego smiac tu trzeba plakac


We can get into the ROXBURY! ROXBURY! ROXBURY! ROXBURY!
HUMPPA!!!!!!

http://smola.kuzniki.net/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.joka.pun.pl www.archeologia-ul-2010.pun.pl www.ft-agh.pun.pl www.wsrh-cup.pun.pl www.ciaza-po-ciaza-obumarla.pun.pl